Work-life balance

Našu vzdelávaciu ponuku dopĺňame službou well-being kouča - profesionála, ktorý sa stará o fyzické zdravie pracovníkov a kvalitu ich pracovného prostredia - cez rôzne cvičenia, masáže až po ergonomickú analýzu pracoviska.

 

1. SM CVIČENIE + SM WORKSHOPY NA PRACOVISKU

  • Čo je SM systém?

SM systém (Stabilizačný a mobilizačný systém) predstavuje súbor účinných cvikov, ktorý cez mobilizáciu svalov vedie k správnemu držaniu tela. Pomáha pri bolestiach chrbta (chronické, akútne), napomáha k vytvoreniu si optimálneho stereotypu chôdze ako aj pri problémoch s platničkami.

SM systém vytvoril a rozvíja český lekár MUDr. Richard Smíšek.

Oficiálny web: http://www.spiralstabilization.com/cz/

  • SM skupinové cvičenie: 30 - 60 min (prípadne podľa potrieb)

SM skupinové cvičenie predstavuje pravidelné cvičenie s SM inštruktorom priamo na pracovisku. Pri cvičení sa kouč zameriava na optimálne držania tela, na nácvik správnej chôdze za účelom odstránenia rôznych bolestí chrbta ako aj ich prevenciu.

  • SM workshopy

V prípade záujmu zabezpečujeme 1 - 2 dňové workshopy, ktorých cieľom je predstaviť SM systém a zoznámiť sa s jednotlivými cvikmi.

 

2. MASÁŽ ŠIJE/CHRBTA NA STOLIČKE

Trvanie: 10 min - 15 min

Masáž šije a chrbta na stoličke je praktická metóda uvoľnenia napätia spojeného so sedavým zamestnaním a s každodennými aktivitami.

Realizuje sa na špeciálnej masérskej stoličke priamo na pracovisku.

 

3. KINEZIOTAPING

Trvanie: cca 5 - 10 min

Kineziotaping je doplnková terapia vhodná pri zdravotných problémoch spojených s výkonom pracovných činností,  napr. karpálny tunel, tenisový lakeť, bolesti chrbtice v krčnej a driekovej oblasti.

 

4. ERGONOMICKÁ EVALUÁCIA PRACOVISKA

Pri našej návšteve pozrieme aj Vaše pracovné prostredie. Zhodnotíme, či vytvára optimálne podmienky pre prácu Vašich zamestnancov a zároveň minimalizuje negatívny dopad na ich zdravie. Ergonomické pracovné prostredie prispieva k zvýšeniu efektívnosti na pracovisku.