10. marec 2020 | Etiketa s Ladislavom Špačkom alebo umenie spoločenského vystupovania

V spolupráci s Akademií nevšedního vzdělávání, s. r. o. Vás pozývame na jedinečný seminár s Ladislavom Špačkom, expertom na spoločenskú etiketu.

Podľa Jiřího Gutha-Jarkovského je „slušnost člověku vrozená, ale zdvořilosti se musíme učit“. Bezchybnosť nášho spoločenského vystupovania je najlepšou reprezentáciou firmy alebo úradu, vytvára lepšie podmienky pre úspešné rokovania a vzbudzuje dôveru obchodných partnerov. Zbehlosť v pravidlách spoločenského správania nie je archaizmus doby Gutha-Jarkovského, je to každodenná praktická potreba v profesijnom, spoločenskom i osobnom živote. Pravidlá etikety sa stále menia, tak, ako sa mení ľudská spoločnosť, preto je nutné ich poznať a uplatňovať.

Termín:  10. marec 2020

Dĺžka trvania: 9.00 h - 16.00 h

Miesto konania: Clarion Congress Hotel Olomouc

Cena: 82 eur/osoba (cena je uvedená bez DPH)

Jednodenný seminár etikety sa zameriava na najdôležitejšie oblasti spoločenského vystupovania:

  • obliekane so všetkými detailami (spoločenské oblečenie a business dress code, praktické rady pre mužov i pre ženy)
  • kontaktné situácie (predstavovanie, zdravenie, nadväzovanie rozhovoru, oslovovanie, vizitky, dary, kvety)
  • spoločenské akcie a účasť na nich, pozvánky a ako im rozumieť (ako čítať skratky na pozvánkach, napr. R.S.V.P., regrets only, čo znamená smart casual alebo black tie)
  • etiketa bežných každodenných situácií (na ulici, vo výťahu, v aute, v reštaurácii, v divadle)
  • nehody a ako ich riešiť
  • stolovanie (zasadací poriadok, večera s klientom, správanie na bankete i v reštaurácii, zásady spoločenského stolovania - prestieranie stolu, obrúsok, držanie príboru, predkladací príbor, pohár, ako jesť exotické jedlá a i.)

Lektor: Ladislav Špaček, pôvodne povolaním pedagóg. Vyučoval na Filozofickej fakulte Karlovej univerzity, v rokoch 1990 - 1992 bol redaktorom a moderátorom Československej televízie.
Od roku 1992 pôsobil takmer jedenásť rokov na Pražskom hrade ako hovorca prezidenta Václava Havla. Zúčastnil sa množstva spoločenských udalostí, sprevádzal prezidenta republiky vo viac ako 50 krajinách sveta, stretol sa s desiatkami prezidentov a členov kráľovských rodín.
Je autorom a hlavnou postavou televízneho seriálu Etiketa a na túto tému napísal množstvo kníh: Etiketa, Veľká kniha etikety, Nová velká kniha etikety, Komiksová etiketa, Etiketa do kapsy, Business etiketa a komunikace. Ďalej je autorom hry Starling aneb Etiketa hrou, etikety pre teenagerov Špaček v porcelánu a etikety pre dievčatá Tereza, či knihy spomienok Deset let s Václavem Havlem.
Pre deti napísal tri úspešné knihy Dědečku vyprávěj, Dědečku, ješte vyprávěj a Dědečku, už chodím do školy. Originálnym spôsobom, iba formou fotografií, priblížil čitateľom etiketu v česko-anglickej publikácii Obrazová etiketa.
Pôsobí ako konzultant v odbore komunikácie a etikety, organizuje prednášky pre top manažérov firiem a úradov.

V prípade záujmu o účasť na seminári nás prosím kontaktujte e-mailom na nikola@eventive.sk alebo telefonicky na 0907 403 253.